Діти Психологія і виховання від 1 до 3 Утопії на завтра від Франсуази Дольто

Утопії на завтра від Франсуази Дольто

Головна статті
Утопії на завтра від Франсуази Дольто
Дитячі мрії
І щось їх надихає ...
Дорослі з дітьми від нуля до трьох
Про бум-бум-бум

"Місце для дітей та їхніх батьків відкрите ...
Чому?

Тому що ми знаємо, як важливо малюкам та їхнім батькам з самого народження підготуватися до соціального життя.

Тому що батьки часто виявляються відрізаними від усього світу і замкнутими в труднощах, які вони переживають сам на сам зі своїми малюками.

Це - не ясла, не дитячий садок, не група, де залишають дітей під наглядом. Це - місце слова, місце відпочинку, де матері й татусі,  дідусі та бабусі, няні й годувальниці приймаються разом з дітьми, про яких вони піклуються ".

З тексту, поширеного в Парижі перед відкриттям Мезон Верт.

Бувають на світі мрійники
Іноді я думаю: "Яке щастя, що є кілька людей, відомих мені в цьому світі, які таке вибрали!"

Що означає "таке"? Таке - це зробили те, що вони дійсно хотіли: стали трошки пророками і встигли втілити власне пророцтво. Ти тільки відчув: "Це може бути", а вони вже сформулювали і кажуть: "А це вже є"!

Франсуаза Дольто

Вона багато чого по-новому побачила і створила на свій смак. Встигла не тільки зрозуміти, написати, сказати, підтримати, а й створити на виріст. Не дітям на виріст, а на виріст дорослим.

"А ти, Франсуазо, ким хочеш стати, коли виростеш?" - Запитав її хтось із дорослих, коли їй було близько восьми.
- Лікарем-вихователем.
- Що це значить?
- Це означає бути таким лікарем, який знає, що діти іноді хворіють від того, як їх виховують ".

Франсуаза не знайшла факультету, на якому б давали спеціальність, яку вона обрала для себе в дитинстві. Вона отримала дві освіти - медичну і психоаналітичну.

(Тут і далі наводяться уривки з книги Ф. Дольто "На боці дитини". - К.: У-Факторія, 2003)

Схожі статті

Чи завжди ми справедливі? Роздуми про...
Увечері я, як звичайно, залишивши дворічного Артемка на піклування чоловіка, вирушила у ванну. Малюк грав...
Казки-виховалки
Батьками винайдені сотні способів, як спонукати, умовити, змусити дитину "робити те і не робити це"....
Досвід - син помилок важких
Власний досвід - найкраща школа життя навіть для маленьких дітей. Якщо батьки усвідомлюють це, їм...
Мультфільми: шкода чи користь?
Ми досить мало знаємо про те, як мультфільми впливають на формування особистості дитини. Дослідження з...
Заборонені слова
Проблема Дорога редакція! Коли моєму старшому синові було приблизно п'ять з половиною років, він раптово став...
Пора рятуватися втечею?
Будь-яка дитина перетворює свою маму в загартованого бійця, стійкого до бурь та життєвим напастям ......
Важко бути добрим
Відомо: щоб не забруднювати природу відходами виробництва, потрібно зробити виробництво і його відходи екологічно чистими....
Коли подорослішає "вічна" дитина?
Інфантилізм - це небажання дорослішати чи незрілість особистості? Чи можна допомогти дитині відповідати своєму віку? Марія...
Маленький фаворит
Спочатку моє сімейне життя складалася просто чудово: ми з чоловіком розуміли один одного з півслова,...
Агресивна дитина. Частина 2
Початок Якщо Вам важко самим розібратися, чи пов'язана агресивність Вашої дитини тільки з віком або ж...

Корисні лінки

Вчимось малювати

Розвиваючі ігри для дітей онлайн

Мультфільми