Діти Психологія і виховання від 1 до 3 Маніпуляції без кінця

Маніпуляції без кінця

Головна статті
Маніпуляції без кінця
Як же ми виховуємо у своїй сім'ї маніпуляторів?

Частина I
Яким же чином ці милі, ласкаві, ніжні і добрі істоти маніпулюють нами? "Мамо, мені було так погано в садку! Я плакав, плакав весь день, ніхто не хотів грати зі мною, вихователька не пустила мене в туалет!" - ридає крихітка ввечері, прийшовши додому із садка. "Я кинула його, безсердечна, думаю тільки про себе, про роботу, про кар'єру! Моїй дитині погано, а я знову і знову відводжу її у садок!" - карається мати. Чи не правда, знайома сцена?

Заплаканий малюк пробуджує в матері відчуття провини, після чого домагається свого - мати не відводить його в садок, залишає вдома (прихований підтекст: якщо ти мене любиш, то не віддаси в цей бридкий садок!). Крихітка домігся свого - мама поруч. Яким чином? Емоційним шантажем, маніпуляцією. Я плачу - мамі соромно, вона відчуває себе винною - мама не відводить мене в садок (у спортивну школу, у гості до бабусі, у літній табір ...). Прихований підтекст дій матері, котра відмовилася від своїх планів, і тут легко виявляємо - моя дитина найкраща, а в садку (школі) їх усіх стрижуть під одну гребінку, жодного індивідуального підходу.

Я аж ніяк не закликаю віддавати в садок усіх дітей від народження, я хочу лише звернути вашу увагу на те, щоб розрізняти, коли у дитини є серйозні причини для сліз, і коли сльози викликані бажанням домогтися свого. Жертовність - у природі батьків, часом ми, не помічаючи, самі приносимо своє життя на вівтар іншого, яке в якийсь момент часу починає здаватися важливішим нашого власного. Якби будь-хто з батьків не був спочатку схильним до самопожертви на благо потомства, йому (нащадку) було б значно складніше роздобути життєві блага – матір, що вічно знаходиться поряд в три роки, матір, що відмовляє собі в купівлі нового одягу заради дитини у 18 років. А механізм впливу в обох випадках однаковий - емоційний шантаж, маніпуляція. Не приносьте своє життя у жертву, інакше одного разу вам захочеться (і цілком обґрунтовано) вимагати зворотної жертви від дитини, а на вашу заяву: "Я заради тебе всім пожертвувала", - вона цілком обґрунтовано може відповісти: "Я тебе про це не просив" .

Серед первістків і єдиних дітей у сім'ї маніпуляторів більше, ніж у сім'ях з двома і більше дітьми. Традиційно їм дістається більше батьківської уваги, бажання батьків прославитися демократичними і сучасними, які прислуховуються до найменших побажань з боку обожнюваної дитини, а також у сім'ях, де батьки дуже багато працюють і не приділяють дитині достатньо уваги. Однієї цієї причини вистачить, щоб періодично випробовувати почуття провини перед своїм дитям. А зіграти на почутті провини дуже легко! "Ми завжди прислуховуємося до думки і бажань нашої дитини", - навіть у тому випадку, коли мати спізнюється на роботу, а дитина хоче і далі чекати на зупинці на трамвай, що невідомо де заблукав.

Схожі статті

Гормональна буря і психологічні особливості підліткового...
Чому підлітку так нелегко з самим собою? * Початок функціонування статевих залоз, поява вторинних статевих ознак; *...
Як прищепити дітям фінансову...
Кращим показником майбутньої фінансової успішності ваших дітей є не результати освітніх тестів або рівень IQ....
У страху очі великі (Чого бояться діти)
Дитина - загадка для батьків! Їй нічого не варто влізти з приятелями на дах висотного...
Коли нічого не допомагає. Частина II
Початок Слова, які ми використовуємо, можуть значно впливати на емоційну атмосферу в сім'ї. Лайка, клички, легкі...
Цей нестерпний дитячий крик
Відомо, що крик народжується разом з людиною. І з'явився він набагато раніше, ніж мова. Це...
Від 0 до 4 або як розвивається здорова дитина
Розвиток як механізм Нормальна, повноцінна, з точки зору лікарів, дитина повинна не тільки вчасно набирати вагу,...
Встановлюємо обмеження. Частина III
Початок Продовження не дії, а слова Основний момент, який варто пам'ятати, стосовно дітей, особливо маленьких, полягає в тому,...
Як впоратися з примхами дитини при розлуці з...
«Чому ти плачеш?» Це питання тисячу разів задають батьки своїм маленьким дітям, які чіпляються за...
Криза дворічного віку
В один прекрасний день мама півтора-дворічного малюка раптом розуміє, що її чадо досягло перехідного віку....
Як побороти дитячі примхи?
Прояви "кризи триліток" - вже не перший рік тема бурхливих обговорень. У чому причина того,...

Корисні лінки

Вчимось малювати

Розвиваючі ігри для дітей онлайн

Мультфільми