Діти Психологія і виховання від 1 до 3 Про маніпуляції. Війна без кінця

Про маніпуляції. Війна без кінця

Головна статті
Про маніпуляції. Війна без кінця
Дитяча самостійність

Часто доводиться чути про дітей, яких у три-чотири роки віддали в садок, а вони не можуть або, вірніше, не хочуть туди ходити. Вони влаштовують істерики матерям при прощанні, плачуть весь день до обіду, удень у тиху годину не сплять, часто хворіють, переносячи постійний стрес, від чого мами змушені забирати їх назад із садка і сидіти вдома.

Проаналізувавши ситуацію, я прийшла до висновку: все перераховане вище - це дитячі спроби маніпулювати батьками.

Зараз стало модним виховання дитини, засноване на тісному контакті з матір'ю: дитя до року їздить на мамі в кенгуру, спить з батьками ледь не до школи, годується грудьми до трьох років і далі, на кожен писк малюка до нього мчать наввипередки мама з бабусею . Можливо, дитині так безпечніше і спокійніше, але при зіткненні з зовнішнім світом вона знову не бажає відпускати від себе матір, бо не звикла ні на секунду залишатися наодинці.

Дуже швидко маля розуміє, що варто йому заплакати, як розвага у вигляді дорослих, хитання, трясіння брязкальцями йому забезпечені. Цілком можливо, що, покричавши 2 – 3 хвилини, дитина заспокоїлася б сама і зайняла себе іграшками, але мати, якій з усіх сторін вселяють, що малюк безперервно потребує її, негайно кидає всі справи і біжить до нього.

Я не закликаю залишати малюків, що кричать, на самоті, а пропоную постаратися спокійніше реагувати на дитячі крики. Одягнена дитина, очікуючи прогулянки, втрачає терпець і починає кричати. Мати приймається метушливо бігати по коридору, однією рукою натягуючи черевик, іншою - хитаючи коляску, встигаючи при цьому сюсюкати і підспівувати. І дитятко вчиться маніпулювати батьками з самого початку свого життя. Опинившись у пісочниці, малюк знову не один: з'являються друзі і вороги, і на кожен незадоволений писк втручається мати і відстоює його інтереси.

Схожі статті

Чому всім можна, а мені не можна?
"Чому всім можна бігати, а я повинен лежати в ліжку?" "Чому всім купують морозиво, а...
А це що за звір?
Малюк боїться виходити на двір, бо там живе злий собака. Відмовляється відвідувати з мамою сусідку,...
Вісім кроків до дорослішання
З двох років дітям подобається бути самостійними. І вони скоро ними стануть, якщо ви встоїте...
Спокій, тільки спокій
Спалахи гніву, потоки сліз, невтішний смуток і різкі перепади настрою - сильні емоції дітей виводять...
Як ми виганяли монстрів
Моєму синові майже 4 роки. Літо по більшій частині він проводить з бабусею на дачі....
Ревнощі старшої дитини
Мій тато був сьомою дитиною в сім'ї. Я - першою і єдиною. Нещодавно вже в...
Виховання хлопчиків. Частина I
Виховання хлопчиків - не жіноча справа. Так вважали в стародавній Спарті і тому рано відокремлювали...
Що можна зробити з істерикою
Красива молода жінка гуляла з чарівним малям віком півтора року. Щось сталося, і дитина стала...
Друга дитина в сім'ї: коли і як?
Якщо у вас тільки один первісток (тобто - вам з першого разу не пощастило на...
13 принципів приборкання маленьких...
Хто з нас хоч раз у житті не потрапляв у таку ситуацію: дитина раптом починає...

Корисні лінки

Вчимось малювати

Розвиваючі ігри для дітей онлайн

Мультфільми