Діти Психологія і виховання від 1 до 3 Про маніпуляції. Війна без кінця

Про маніпуляції. Війна без кінця

Головна статті
Про маніпуляції. Війна без кінця
Дитяча самостійність

Часто доводиться чути про дітей, яких у три-чотири роки віддали в садок, а вони не можуть або, вірніше, не хочуть туди ходити. Вони влаштовують істерики матерям при прощанні, плачуть весь день до обіду, удень у тиху годину не сплять, часто хворіють, переносячи постійний стрес, від чого мами змушені забирати їх назад із садка і сидіти вдома.

Проаналізувавши ситуацію, я прийшла до висновку: все перераховане вище - це дитячі спроби маніпулювати батьками.

Зараз стало модним виховання дитини, засноване на тісному контакті з матір'ю: дитя до року їздить на мамі в кенгуру, спить з батьками ледь не до школи, годується грудьми до трьох років і далі, на кожен писк малюка до нього мчать наввипередки мама з бабусею . Можливо, дитині так безпечніше і спокійніше, але при зіткненні з зовнішнім світом вона знову не бажає відпускати від себе матір, бо не звикла ні на секунду залишатися наодинці.

Дуже швидко маля розуміє, що варто йому заплакати, як розвага у вигляді дорослих, хитання, трясіння брязкальцями йому забезпечені. Цілком можливо, що, покричавши 2 – 3 хвилини, дитина заспокоїлася б сама і зайняла себе іграшками, але мати, якій з усіх сторін вселяють, що малюк безперервно потребує її, негайно кидає всі справи і біжить до нього.

Я не закликаю залишати малюків, що кричать, на самоті, а пропоную постаратися спокійніше реагувати на дитячі крики. Одягнена дитина, очікуючи прогулянки, втрачає терпець і починає кричати. Мати приймається метушливо бігати по коридору, однією рукою натягуючи черевик, іншою - хитаючи коляску, встигаючи при цьому сюсюкати і підспівувати. І дитятко вчиться маніпулювати батьками з самого початку свого життя. Опинившись у пісочниці, малюк знову не один: з'являються друзі і вороги, і на кожен незадоволений писк втручається мати і відстоює його інтереси.

Схожі статті

Погана п'ятірка
З якими труднощами стикаються батьки і вчителі в перші шкільні роки дітей? Хронічна неуспішність У практиці нерідкі...
Щоденник утомленої мами
У вас ніколи не виникало почуття незадоволеності собою? Ну, коли вам здається, що ви все...
Після лікарні
На сторінках журналів для батьків літо зазвичай постає часом щасливого сімейного відпочинку, радісним спілкуванням дорослих...
Виховання хлопчиків. Частина I
Виховання хлопчиків - не жіноча справа. Так вважали в стародавній Спарті і тому рано відокремлювали...
Що потрібно знати батькам про психоактивні...
Багато батьків вважають, що в ситуації, коли їх дитина почала вживати наркотики, винні всі і...
Пора збиратися до поліклініки
Не знаю, як ви, але особисто я не люблю ходити з дитиною в дитячу поліклініку....
Спокій, тільки спокій
Спалахи гніву, потоки сліз, невтішний смуток і раптові перепади настрою - сильні емоції дітей виводять...
Збережемо діткам їх клітини! Нервові.
Я пишу тексти років зо двадцять. Останні десять - на комп'ютері. Але рядки, які ви...
Чому дитина б'є себе
Іноді трапляється так, що мала дитина до трьох років в напружених ситуаціях починає наносити собі...
Управління гнівом
Хто з нас не був свідком, а часто і учасником сцени, коли малюк у відповідь...

Корисні лінки

Вчимось малювати

Розвиваючі ігри для дітей онлайн

Мультфільми