Алгоритм успіху

Головна статті
Алгоритм успіху
Маленький дослідник
Не збивайте з мети
Підняти самооцінку
Залишитися оптимістом

altHe варто ламати голову над тим, як запрограмувати дитину на успіх. Так само як шукати для цього особливі способи та методики. Наше завдання - підтримувати програму, яку спочатку заклала в ній природа.

Що таке життєвий успіх? Це удача в досягненні цілей, суспільне визнання, хороші результати в навчанні і роботі. І те, й інше, і третє у дітей є в надлишку. Усе раннє дитинство дитини - це суцільний успіх. За якихось кілька років з крихітної істоти вона перетворюється на життєрадісну особистість, якій до всього є діло. Вона успішно вчиться сидіти, ходити, говорити, відстоювати свою позицію, добиватися того, що вважає для себе важливим, а крім того, як би мимохідь, граючись, створює концепцію устрою світу і визначає своє, далеко не останнє місце в ньому. У малюка з самого початку є все, що необхідно. Є бажання (я хочу!), Віра (я можу!) і Завзятість (я доб'юся!), тобто всі складові успіху. Єдина різниця між нашими успішними починаннями і дитячими тільки в тому й полягає, що діти такими категоріями ("успішна я людина чи ні") не мислять. Вони просто роблять те, що треба робити, - і в них виходить все як би само собою.

Не кажіть "ні"
Звичайно, без заборон обійтися неможливо. Але при цьому необхідно як слід подумати: що, коли і чому забороняти.

Вийдіть на будь-який дитячий майданчик, де з ентузіазмом працюють карапузи, - ви такого наслухаєтесь!

- Сашко, ти куди поліз?!
- Микито, негайно віддай, це не твоя іграшка!
- Виходь негайно, я кому сказала!
- Алісо, не брудни ручки!
- Іванку, не можна!
- Машенько, не чіпай!

Батьки посилено стежать за благополуччям своїх чад. А тим часом "ні" не таке безневинне.

Схожі статті

Підліткова гламуроманія. Частина 1
Я вже давно не відчувала себе такою відсталою і неосвіченою, з таким відсталим мисленням і...
Чому з ними так важко?
Скільки безплідних зусиль, розпачу і нервів приносить "важкий підліток"? Дорослі скаржаться: "Наш з деяких пір...
Як ми захищаємось від своїх дітей
Напевно з вами таке бувало: у суперечці з дитиною починаєш відчайдушно доводити свою правоту, плутаючись...
Що на душі у екстремала?
Підліток жити не може без сноуборду, катається на роликах по вузьких парапетах або захоплюється паркуром...
Коли нічого не допомагає. Частина II
Початок Слова, які ми використовуємо, можуть значно впливати на емоційну атмосферу в сім'ї. Лайка, клички, легкі...
Доповісти обстановку
Прийнято вважати, що ябіднічати погано. Чому у дитини з'являється бажання інформувати дорослих про те, що...
Мамин син чи мамин синочок
Як це не дивно, але саме від люблячої матері залежить, яким виросте її син -...
Якщо підліток агресивний
Проблема Я живу з двома дітьми: синові 13, а доньці скоро 9. Правила в будинку суворі,...
Що робити, якщо у вас виріс хвіст?
У вас росте дитина-хвостик? І ось ви, немов кенгуру з кенгурям в кишеньці, змушені всюди...
Успіх породжує майбутнє
Про те, як важливо в дитинстві участь дітей у різних проектах, які приносять успіх. У дитинстві...

Корисні лінки

Вчимось малювати

Розвиваючі ігри для дітей онлайн

Мультфільми