Діти Психологія і виховання від 1 до 3 Збудливі діти. Або все-таки батьки?

Збудливі діти. Або все-таки батьки?

Головна статті
Збудливі діти. Або все-таки батьки?
Чи потрібно кричати?
Прості правила поводження з дітьми
Компроміс, компроміс і ще раз компроміс

altНі для кого не секрет, що діти, так само як і дорослі, мають різний темперамент, характер. Одна дитина - незворушна і спокійна, інша - примхлива і галаслива. Причин тут безліч: від генетичної схильності до гіпоксії плоду і гестозу другої половини вагітності.

З примхливими дітками, поза всяким сумнівом, батькам доводиться нелегко. Нескінченне ниття та істерики витримати здатний не кожен. Та ще якщо в мами нерви "ні до біса", вантаж сімейних турбот задавив зовсім, чоловік не допомагає і т.д. і т.п. Тому я не засуджую тих, хто зривається на своїх дітей, мотивуючи це тим, що їх малюк некерований. Не засуджую, бо сама колись себе цим виправдовувала. І все ж у цій ситуації мені завжди приходить в голову одне і те ж питання: "Що ж тут первинне? Мама кричить на дитя тому, що воно таке? Або воно ТАКЕ, тому що на нього весь час кричать?"

Я не збираюся нікого засуджувати і повчати. Мені хочеться просто, щоб батьки задумалися, що ж вони роблять. Особисто я вважаю свого малюка дуже врівноваженою дитиною. Вважаю, що він зовсім не примхливий. До речі і сторонні це помічають. Звичайно, як і всі діти, він може і покапризувати, і повередувати, але в цілому мені з ним дуже легко.

Так, до речі, було далеко не завжди і не відразу. Маленькою моя дитина була крикливою, неспокійною. Але зараз все змінилося. Коли я думаю про це, то й досі не знаю: чи то у НЕЇ змінився характер, чи то у МЕНЕ, у силу чого їй зі мною стало легше :-). Одного разу моя свекруха сказала про Макса: "Так, малюк, звичайно, емоційний". Я страшенно здивувалася: "Та що ви, він - найурівноваженіша дитина на майданчику". "Просто ти відразу гасиш всі його емоції", - відповіла вона.

Схожі статті

Вас слухають!
Педіатри-психологи радять: із самого раннього віку якомога більше розмовляйте зі своїм малюком. На думку експертів,...
Рекомендовано при укусах
Наш малюк кусається?! Зазвичай для батьків це повна несподіванка. І вона не з приємних. У...
Що можна зробити з істерикою
Красива молода жінка гуляла з чарівним півторарічним малям. Щось сталося, і дитина стала ридати. Мамині...
Дитячі страхи і порушення сну з інших...
Малюк може прокидатися вночі не тільки із-за природної зміни фаз сну, що прорізуються зубок або...
Лідером народжуються чи стають? Частина 2
Початок Якими б природними задатками не володіла від народження та чи інша людина, сформувати на їх...
Поки грім не гримнув
За спостереженнями психологів, у підлітка провісники кризи часто грізними не виглядають. Саме тому батьки на...
Як побороти дитячі примхи?
Прояви "кризи триліток" - вже не перший рік тема бурхливих обговорень. У чому причина того,...
Бажаємо успіху!
Ми всі хочемо щастя своїй дитині, а значить - удачі. Як запевняють психологи, виховати удачливу,...
Ким бути: вибираємо професію з ранніх років?
Поговоримо про вибір професії: коли є сенс замислюватися про це? Чи є гуртки раннього розвитку...
Як говорити, щоб дитина вас почула?
Чим старшою стає дитина, тим частіше вона сприймає поради батьків у "штики" або з чистої...

Корисні лінки

Мультфільми

Вчимось малювати

Розвиваючі ігри для дітей онлайн

Мультфільми