Дитячі фантазії

Головна статті
Дитячі фантазії
Світла сторона місяця
Маленькі фантазери
Такі різні іграшки
Темна сторона місяця
Історія друга:
Фантазія чи брехня?
Основні причини, за якими дитина бреше
Патологічна брехня
Що робити, якщо ви виявили, що дитина збрехала

altБагато дітей люблять фантазувати. Часом батьків це може засмучувати, адже іноді відрізнити фантазію дитини від реальності буває досить складно. Так що ж таке фантазія? Чи варто заохочувати її розвиток або вести з нею рішучу боротьбу? Як визначити, де фантазія, а де брехня?

Якось у гостях до мене підійшла п'ятирічна донька господарів і довірливо сказала на вухо: "А у мене під ліжком рожевий слон живе ..."

- Іграшковий? - уточнила я.

- Ні, не іграшковий, а справжнісінький, живий. Він мені засинати допомагає: качає ліжко, як ніби я в поїзді їду. А ще він може монстра прогнати. Тільки мама не вірить, що у мене є рожевий слон ...

Світ дитячої фантазії величезний і різноманітний. Саме з таких мрійників про рожевих слонів виростають великі художники, скульптори, письменники, дизайнери. Якби не було фантазії та уяви, у нас би не розвивалася наука, і ми б так і залишилися в кам'яному столітті. Першим фантазером була людина, що зуміла розглянути в простому камені палицю-копалку, і рушила вперед усю цивілізацію. А російські мрії народних казкарів про килими-літаки і печі-самоходи, які втілилися у будівництві космічного корабля й автомобіля? Без уяви сучасний школяр не засвоїв би жодного предмета, тому що не зміг би конструювати у своїй голові образи і оперувати абстрактними поняттями.

Але не все так райдужно у світі фантазії. У неї є й зворотна, "темна" сторона. Це фантазії, що ростуть з дитячих страхів, агресії, фантазії, які межують з неправдою, і відверта брехня. Можливо, вас дивує, що все це живе в світлій голівці вашого дошкільника, але це дійсно так. Сьогодні мова піде про обидві сторони фантазії, а також про межі, що їх розділяють.

Доставка горячих блюд и закусок на дом dilif.ru.

Схожі статті

Розмови про обдарованість
Досить відомі твердження вождя світового пролетаріату про те, що державою зможе керувати навіть кухарка. Однак...
Дитячі угрупування: хто є хто
Бути своїм у дитячій компанії - значить вміти грати за певними правилами. У вересні в сьомий...
Не бійся, я з тобою!
Нічні кошмари сняться в будь-якому віці. Але якщо дорослі можуть зусиллям волі прокинутися, полегшено зітхнути...
Милий брехун
Брехня на нашій планеті виникла одночасно з появою Людини Розумної, а точніше, коли ця двонога...
Мама, скажи правду!
Про те, чи завжди треба говорити дітям правду, міркує наш експерт, психолог Ігор Павлов. Брехати або...
Бажаємо успіху!
Ми всі хочемо щастя своїй дитині, а значить - удачі. Як запевняють психологи, виховати удачливу,...
Роль казки в психічному розвитку дитини
Багатьох батьків, які обирають чергову книгу казок для свого малюка, цікавлять наступні питання: * Яким чином...
Психологія статевих відмінностей у розвитку інтелектуальних здібностей (частина...
Багато років на Заході і в останнє десятиліття в Україні, поряд із традиційними підходами до...
Казки про всяк випадок
Зміни наздоганяють нас раптово. Ще вчора ваш малюк слухняно простягав вам свою долоньку, коли приходив...
Підліткова гламуроманія. Частина 1
Я вже давно не відчувала себе такою відсталою і неосвіченою, з таким відсталим мисленням і...

Корисні лінки

Вчимось малювати

Розвиваючі ігри для дітей онлайн

Мультфільми