Діти Психологія і виховання від 1 до 3 Чи завжди ми справедливі? Роздуми про виховання

Чи завжди ми справедливі? Роздуми про виховання

Головна статті
Чи завжди ми справедливі? Роздуми про виховання
Ігнорування дитячих проблем
Потреба в материнській любові

altУвечері я, як звичайно, залишивши дворічного Артемка на піклування чоловіка, вирушила у ванну. Малюк грав у свої машинки, а коханий читав газету, лежачи на дивані. Але, ледве закривши за собою двері, я раптом почула крики, що доносилися з кімнати. Одягаюся, виходжу. Дитина плачучи, впадає до мене, а в кутку дивана сидить насуплений чоловік.

- Що трапилося? - питаю.

- Тьомка хотів чоловічка у вантажівку засунути, а він ніяк туди не входить. Рознервувався, почав усі іграшки розкидати. Трохи машинку не розбив.

- А ти?

- А я йому по дупі надавав ...

Насилу стримуючи емоції, я починаю проводити бесіду з чоловіком.

- У тебе коли щось не виходить, ти сердишся?

- Злюся. Коли привід є. А у дитини особливого приводу для агресії я не бачу.

- Ти не бачиш. А для НЕЇ - це привід.

- Що тепер, іграшки ламати? А я сину повинен нові купувати?

- Ти б хотів, щоб він свою агресію на тебе чи на мене направляв?

- Ні, звичайно.

- А куди він повинен її спрямовувати?

- Ну, не знаю ...

- Не кожен дорослий вміє направляти свою агресію в конструктивне русло, а ти вимагаєш цього від дитини. Ти йому пояснив? Навчив?

- Я просто хочу, прийшовши з роботи, втомлений, як загнаний вовк, відпочити в тиші ...

- Ти хочеш, щоб він не смів виявляти свою агресію, не мав на це права?

- Ні, звичайно ... Гаразд, я що-небудь придумаю ... ,- запевнив мене чоловік.

І він придумав. Він вибачився перед сином, пояснив, що іграшки ламати зовсім не обов'язково, і привів його до боксерської груші.

Схожі статті

Кара небесна
Сто років тому, коли вже існували і телефон, і автомобіль, педагогами стверджувалося приблизно наступне: поки...
Про причини дитячих капризів і істерик (частина...
Першу частину статті можна прочитати тут. У чому ж причина того, що багатьом батькам важко прийняти...
Золота ланка
Вдячність - це дар, який грунтується на бажанні дарувати і ділитися, а не повертати борг....
Важко бути першим
Олексій та Наталія - досвідчені батьки. Донька, яку вони чекають буквально через два місяці, -...
Якщо підліток агресивний
Проблема Я живу з двома дітьми: синові 13, а доньці скоро 9. Правила в будинку суворі,...
За маму, за тата ...
"Ну, будь ласка, зроби це для мене!" - Ці слова діють на розбишакуватого малюка як...
Чому вчитися треба, або про індивідуальний підхід до навчальної...
Кожному з батьків знайома така ситуація: дитині необхідно виконати шкільне завдання або відповідати якимось нормам...
Важко бути добрим
Відомо: щоб не забруднювати природу відходами виробництва, потрібно зробити виробництво і його відходи екологічно чистими....
Виховання хлопчиків. Частина II
Початок Говорячи про виховання мужності, не можна обійти стороною питання про героїзм. Що вдієш? Так уже...
А чи потрібен масаж?
Дуже часто батьки ставлять просте запитання: чи потрібен дитині до року масаж? А якщо так,...

Корисні лінки

Мультфільми

Вчимось малювати

Розвиваючі ігри для дітей онлайн

Мультфільми