Діти Психологія і виховання від 1 до 3 Чи завжди ми справедливі? Роздуми про виховання

Чи завжди ми справедливі? Роздуми про виховання

Головна статті
Чи завжди ми справедливі? Роздуми про виховання
Ігнорування дитячих проблем
Потреба в материнській любові

altУвечері я, як звичайно, залишивши дворічного Артемка на піклування чоловіка, вирушила у ванну. Малюк грав у свої машинки, а коханий читав газету, лежачи на дивані. Але, ледве закривши за собою двері, я раптом почула крики, що доносилися з кімнати. Одягаюся, виходжу. Дитина плачучи, впадає до мене, а в кутку дивана сидить насуплений чоловік.

- Що трапилося? - питаю.

- Тьомка хотів чоловічка у вантажівку засунути, а він ніяк туди не входить. Рознервувався, почав усі іграшки розкидати. Трохи машинку не розбив.

- А ти?

- А я йому по дупі надавав ...

Насилу стримуючи емоції, я починаю проводити бесіду з чоловіком.

- У тебе коли щось не виходить, ти сердишся?

- Злюся. Коли привід є. А у дитини особливого приводу для агресії я не бачу.

- Ти не бачиш. А для НЕЇ - це привід.

- Що тепер, іграшки ламати? А я сину повинен нові купувати?

- Ти б хотів, щоб він свою агресію на тебе чи на мене направляв?

- Ні, звичайно.

- А куди він повинен її спрямовувати?

- Ну, не знаю ...

- Не кожен дорослий вміє направляти свою агресію в конструктивне русло, а ти вимагаєш цього від дитини. Ти йому пояснив? Навчив?

- Я просто хочу, прийшовши з роботи, втомлений, як загнаний вовк, відпочити в тиші ...

- Ти хочеш, щоб він не смів виявляти свою агресію, не мав на це права?

- Ні, звичайно ... Гаразд, я що-небудь придумаю ... ,- запевнив мене чоловік.

І він придумав. Він вибачився перед сином, пояснив, що іграшки ламати зовсім не обов'язково, і привів його до боксерської груші.

Схожі статті

Творимо казки для самих маленьких
Звичайно, існує велика кількість самих різноманітних казок: і для зовсім маленьких дітей і для старших...
15 способів заспокоїти дитину
Перш ніж розповідати про те, як боротися з примхами та істериками, хочу нагадати головне: дитина...
Спокій, тільки спокій
Спалахи гніву, потоки сліз, невтішний смуток і раптові перепади настрою - сильні емоції дітей виводять...
Коли подорослішає "вічна" дитина?
Інфантилізм - це небажання дорослішати чи незрілість особистості? Чи можна допомогти дитині відповідати своєму віку? Марія...
Мова любові
Батьки повинні добре знати свою дитину і виражати почуття на найбільш зрозумілій їй "невербальній" мові. Кожна...
У дівчаток свої секрети
Незважаючи на те, що людство за останні 20 років зробило крок далеко вперед, в тому...
Встановлюємо обмеження. Частина I
В ідеальному світі діти роблять те, що ви їм говорите, з першого разу і перестають...
Особливості високої і низької самооцінки
Як я до себе ставлюся? Варіанти відповіді: "добре", "погано", "по-різному", "з цікавістю", "ненавиджу про це...
Агресивна дитина. Частина 2
Початок Якщо Вам важко самим розібратися, чи пов'язана агресивність Вашої дитини тільки з віком або ж...
Жити або не жити (підлітковий суїцид)
Згідно зі статистичними даним, за останні три роки кількість дитячих суїцидів збільшилася на 37% (включаючи...

Корисні лінки

Мультфільми

Вчимось малювати

Розвиваючі ігри для дітей онлайн

Мультфільми