Діти Психологія і виховання від 1 до 3 Кілька важливих''але'' або як дружити?

Кілька важливих''але'' або як дружити?

Головна статті
Кілька важливих''але'' або як дружити?
Дитячі та дитячо-дорослі конфлікти

altДійсно, актуальне питання: як навчити дитину дружити? І чи потрібно це? Може, з віком сама все зрозуміє?

Таке питання задала собі ваша покірна служниця, начитавшись статей з дитячої психології на сайтах і на паперових носіях. Попереджаю одразу, ніяких одкровень я не знайшла, сама на них не претендую, але, беручи активну участь у вихованні Варвари, скажу більше, дорослішаючи ще раз, але вже усвідомлено, для себе я на ці питання відповіла.

На чаші терезів опинилися такі питання, як вічна застуда, підхоплена в дитячому колективі, і соціалізація дитини в ранньому віці. Ні для кого не секрет, що сором'язливі діти найчастіше бувають "залюбленими" та єдиними, які виховувалися у вузькому сімейному колі. Вони дуже важко адаптуються в колективах, важко переживають іспити, публічні виступи, відповіді біля дошки і т. д. і т. п. Перевірено на собі! Я рідко хворіла в ранньому віці, але болісно довго боролася зі сором'язливістю!

Моя дочка познайомилася з колективом у віці 1 року і 1 місяця в районному муніципальному дитячому центрі дошкільного виховання. Вона нікого не боїться, не соромиться, комунікабельність у неї розвинена на «5» з плюсом. Часто перехожі заграють з Варенькою: "Дитинко, а хочеш цукерочку, а хочеш пограти зі мною?". При таких пропозиціях я згадую гайдаївських "Ділових людей" і з незмінною посмішкою попереджаю, що хвилин за 15-20 вони мені приплатять, щоб припинити кататися на гойдалках (високо-високо!!!) І вдвадцяте близько до тексту розповідаючи про ріпку і Червону шапочку.

А з застудами нас навчили боротися на заняттях малюків "Разом із мамою" під керівництвом Шумілової Лариси Іванівни: візьміть пластикове яєчко, зробіть в ньому дірочки, покладіть туди рубаний часник, повісьте на красиву стрічку. Вуаля, намисто готове!

Так от, у рік, два і навіть у три роки діти дружити ще не можуть (его, знаєте, розвинене). Але навчитися дружити зі своїми однолітками й іншими дорослими, причому грунтуючись на своєму власному досвіді, наші дітки можуть.

Схожі статті

Навчіть нас дружити!
Мирні ігри дітей завжди радують батьків. "Які у нас дружні малюки!" - Розчулюються мами на...
Сором*язливий малий
Сором'язлива дитина - педагогічне фіаско, думають багато батьків. І їх можна зрозуміти: сьогодні малюк відмовляється...
Як виховати дружних дітей
Чи будуть брати і сестри змагатися за батьківську любов, відчувати один до одного неприязнь, залежать...
Секрети дружного класу
Я змінила дві школи, тобто у мене було приблизно 70 однокласників. Але перебираю шкільні фотографії...
Тихіше води, нижче трави
Будь-яка людина, як відомо, сама коваль свого щастя. А будь-яка мама - ще й коваль...
Обмінний пункт
Діти часто обмінюються іграшками, при цьому ними рухають зовсім різні мотиви: щедрість, наївність або ділове...
Дитячі угрупування: хто є хто
Бути своїм у дитячій компанії - значить вміти грати за певними правилами. У вересні в сьомий...
Друг в біді не кине
... Зайвого не запитає! Друг - це той, хто не зрадить, кого тобі завжди приємно...

Корисні лінки

Мультфільми

Вчимось малювати

Розвиваючі ігри для дітей онлайн

Мультфільми