Діти Психологія і виховання від 1 до 3 «Казкотерапія» по-нашому

«Казкотерапія» по-нашому

Головна статті
«Казкотерапія» по-нашому
Розвиток фантазії

altХотілося б поділитися своїм досвідом «казкотерапії», яку я несвідомо почала застосовувати для своєї дитини. Зараз, через кілька років, я усвідомлюю, що цей метод досить успішно спрацював в нашій родині, хоча, можливо, не так швидко.
Коли моєму синові виповнилося два роки, ми віддали його в сусідній садок, молодші групи якого перебували в нашому домі. Погодьтеся, дуже зручно! До того ж наша черга як раз підходила до цього часу. Я планувала після адаптаційного періоду малюка в садку активно зайнятися пошуками нової роботи, оскільки попередня, з якою пішла в декрет, не дуже влаштовувала. Але як потім виявилося, малюк на тому етапі свого розвитку зовсім не був готовий до тривалої розлуки з мамою. Навіть після двох місяців в садку.
Сором'язливий і боязкий за вдачею, він дуже страждав через відсутність мами. Крім того, так збіглося, що у нас з чоловіком на той час виникло деяке охолодження один до одного і розлад. Дитина це теж не могла не відчути. На третьому місяці її перебування в садку ми помітили у неї косоокість, яка почала активно прогресувати. Вердикт офтальмолога був такий: почекати до трьох років і віддати її в офіційний садок по зору, оскільки там приймали тільки з трьох років. Я вирішила забрати дитину з цього «зручного» садка і відразу припинила всю активність у плані пошуку роботи. Малюк довго «відходив» від цього садка. Можливо, в чомусь були винні і молоді виховательки,які не справлялися з навантаженням і не приділяли належної уваги кожному малюку.
Одного разу, через кілька місяців після всієї цієї історії, стався такий випадок: слухаючи диск з піснями з мультфільмів, мій синочок несподівано розридався, коли прозвучала пісня мамонтеняти, що пливе на крижинці до мами. «Він маму не знайде, маму не знайде!», - повторював малюк крізь сльози. Хоча до цього вже кілька разів спокійно дивився цей мультик. А тут, мабуть, пережите «вилізло назовні».
Тільки тоді я гостро відчула, наскільки глибоко в ньому засів страх розлуки з мамою і боязнь навколишнього світу. Я, звичайно, стала замислюватися про те, як запобігти повторенню такої ж історії з садком наступного разу. І одного разу зовсім спонтанно почала розповідати йому перед сном казку про слоненя за сюжетом мультика про мамонтеня. Тільки, звичайно, маму слоненя швидко знайшло, а потім і тата вони знайшли разом. Тато спав на галявині. Історія так захопила малюка, що кожного вечора він став просити казку «про слоника». Цілий рік я кожного вечора, укладаючи його спати, вигадувала і розповідала нові «серії» про слоненя. Казка швидко обросла новими героями і сюжетними лініями. Це вже була дуже дружна родина слонів, з бабусями і дідусями-слонами, до яких слоненя їздило в гості. У слоненяти з'явилися вірні друзі, з якими відбувалися різні смішні та цікаві історії. Навіть сестричка з'явилася у слоненяти, ми разом з сином обрали їй ім'я - Марусечка. Іноді я просто брала якісь сюжети зі звичайного життя, які могли б відбутися в дружній родині. Виходила навіть вже швидше розповідь, а не казка. То слоник ходив з дідом за грибами в ліс, то вони з бабусею варення варили, то він допомагав мамі міняти памперси Марусечці і т.п. І кожного разу моя казка-розповідь закінчувалася добре, я ніби підбивала підсумок, наприклад: «Бачиш, як здорово, що у слоника такі друзі виявилися!» ,або «І потім вони всі разом стали пити чай!», або «І мама його поцілувала, і слоник побіг грати з друзями! ».
На якомусь етапі моя фантазія вже стала зовсім висихати. Тоді я почала нову казку - про кубик, який подорожував на вантажівці і зустрічався з різними людьми, предметами та істотами. У нас предмети теж говорили і відчували (як у Г.-Х. Андерсена). Потім були інші казки. З часом я помітила, що малюк почав відчувати себе впевненіше і спокійніше. У сім'ї поступово все теж стало на свої місця. Звикання до нового садочка, коли ми віддали його через рік знову, пройшло набагато легше і менш болісно.

Схожі статті

Великий і могутній сленг
Підліток пристрастився до вживання ненормативної лексики? Батькам варто задуматися, в чому причина такої зневаги до...
Мерщiй у своє ліжечко! Як відучити дитину від спільного...
Проблема відучення дитини від спільного з батьками сну аж ніяк не надумана. Багато хто зіштовхується...
Дитячі фантазії
Багато дітей люблять фантазувати. Часом батьків це може засмучувати, адже іноді відрізнити фантазію дитини від...
Казки на день
Якщо ви читаєте трирічному малюкові "Карлсона", а він регулярно перебиває вас "безглуздими" питаннями, не поспішайте...
Вхід заборонено
До його народження ви підготували, обставили і прикрасили його кімнату, щоб ваш маленький улюбленець почував...
Мама, скажи правду!
Про те, чи завжди треба говорити дітям правду, міркує наш експерт, психолог Ігор Павлов. Брехати або...
З маскою по життю
Шкільний клас - копія будь-якого іншого колективу. У ньому обов'язково є свої розумники, клоуни, ізгої,...
Давай проженемо Карабаса!
Протистояння добра і зла - вічна тема, яка не залишає байдужими ні дорослих, ні дітей....
Вчимо дитину користуватися ложкою
Серед  усіх рухових функцій рухи пальців руки мають особливе значення, так як  мають величезний вплив...
''Погані'' слова
Подив батьків немає меж, коли їх малолітнє чадо одного разу в розмові раптом вживає не...

Корисні лінки

Вчимось малювати

Розвиваючі ігри для дітей онлайн

Мультфільми